Grupa dla rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie


 Grupa samopomocy dla rodziców dzieci z niepłynnością w mowie

Miejsce spotkań:  Narutowicza 74a w Lublinie, Fundacja „Powiemy To”

Termin spotkań: Zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Następne spotkanie:  28.11.2017.

Godziny: 18,00 – 20,00

Kontakt: tel. 510 600 866. e-mail fundacja@powiemyto.pl

Fragment z ulotki promocyjnej.

„Co daje udział w spotkaniach grupy?

Rodzicu! Uczestnicząc w grupie dowiesz się więcej o przypadłości swojego dziecka. Dostaniesz aktualne informacje o dostępnych formach wsparcia, w tym o metodach leczenia.

W spotkaniach biorą udział specjaliści z dziedziny balubutologii, min. psycholog, logopeda Grzegorz Chmielewski; logopeda Urszula Antończuk-Grab. 

Grupy wsparcia działają na całym świecie, ich atutem jest możliwość wymiany informacji między osobami, które dotknął podobny problem.

W Polsce do tej pory brakowało takich form wsparcia skierowanych, do rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie.

Inicjatywa Fundacji dla osób z zaburzeniami mowy i komunikacji „Powiemy To” to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony rodziców. Czasy, kiedy dziecko z niepłynnościami w mowie trafiało na terapię, prowadzoną w zamkniętym gabinecie logopedy, bez udziału rodzica, minęły. Obecnie obserwujemy trend, w którym rodzic jest aktywnie włączany w terapię dziecka.

Mitem jest stwierdzenie o tym, że nie można rozmawiać z dzieckiem o jąkaniu. Młody człowiek, który doświadcza trudności, potrzebuje z naszej strony pomocy.

Rodzice na spotkaniach grupy dowiedzą się w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem z niepłynnościami w mowie o jego trudnościach i jak udzielić mu wsparcia. 

Nie warto jest czekać. Jeśli jako rodzic zauważasz, że Twoje dziecko zaczyna powtarzać sylaby, wyrazy – reaguj! Im wcześniej udzielisz mu pomocy, tym szansa na poprawę jego mowy rośnie.”